Kirjutamiskonkurss ,,Kiri Koidulale“ tõi meie kooli kaks auhinda 15. detsember Marika Hoolma

12. detsembril tähistati Endla teatris Lydia Koidula 180. sünniaastapäeva. Pidulikul kirjanduskonverentsil kõneldi isamaalise poetessi luulest ja keelest, ilmavaatest ning kaasaegsetest. Sündmusest olid kutsutud osa saama ka koolinoored, kes osalesid septembris välja kuulutatud kirjutamiskonkursil ,,Kiri Koidulale“. Üleriigilisel võistlusel said tunnustuse osaliseks meie suurepärased sõnaseadjad Emily Randlo ja Liisa Joanna Kiviselg. 8. klassi neiud võtsid tänu eriliselt silma paistnud kirjadele Endla teatri laval vastu Pärnu HUUB noorte- ja innovatsioonikeskuse ning Endla teatri auhinnad. Oma lemmikud valisid välja ka Pärnu Muuseum, Pärnu Keskraamatukogu, Pärnu Postimees, Pärnumaa Omavalitsuste Liit ning Pärnu linnavalitsus. ,,Armas Lydia, kui Sa elaksid praegu meie kõrval, vaataksid maailma hoopis teise pilguga. Inimese tööd ja tegemisi on üle võtmas robotid ja tehisintellekt. See viimane suudab isegi peaaegu Sinu stiilis luuletusi kirjutada, Lydia! Aga neis pole pooltki seda hinge,“ kirjutas Emily Randlo oma kirjas Koidulale. Loodame, et see nii ka jääb, on ju Emajõe ööbik üks ja ainus, kordumatu!