Pärimusjuttude päev „Ehitades sildu“ Sauga Põhikoolis: inspireeriv kohtumine mineviku ja tuleviku vahel 07. mai Margit Lott

Käimas on pärimusjuttude nädal "Ehitades sildu". Antud teemanädala raames külastasid 7.mail Sauga Põhikooli õpilasi meie oma kooli vilistlased muinasjutumemm Aili Laak ja tema õde mandoliinimängija Mai Enno. Aili on kauaaegne lasteaednik ja õpetaja ning jutuvestja, vabatahtlik Pärnu muuseumi lastenurgas alates 2012. aasta juunist. Ta jagas noortele mitmeid huvitavaid rahvajutte ja põnevaid muinasjutte. Üheskoos sai lauluda erinevaid tuttavaid vanu lastelaule, nende hulgas Pilvi Üllaste laul "Aprilli ilm" ja kõigile tuttavat laul nimega "Lõoke".

Aili ja Mai külaskäigu tegi aga eriliseks kaasatoodud pildid meie armasast koolimajast ja inimestest, kes on majas tegutsenud. Põnev oli kuulata ja mõelda sellele, kuidas õed rohkem kui 60 aastat tagasi selles samas koolimajas, kus meie praegu, toimetasid ja tarkust omandasid.

Oli väga põnev päev, sillad said ehitatud põimides erinevate põlvkondade lugusid ja mälestusi.

Aitäh Aili ja Mai, et tulite meie juurde ning jagasite põnevaid meenutusi minevikust.