Uudised

Meie mudilaskoor osales Pärnumaa mudilaste laulu- ja tantsupeol 25. mai Margit Lott


Sauga Põhikooli 21-liikmeline mudilaskoor osales 25. mail 2024 Pärnumaa mudilaste laulu- ja tantsupeol "Lood ja laulud vanavanemate lapsepõlvest". Päev algas varakult proovidega, kus meie lapsed harjutasid hoolikalt, et õhtune esinemine tuleks suurepärane. Proovide vahepeal peeti piknik Vallikääru aasal, kus lapsed said mängida ja keha kinnitada meie kooli toidumeistrite poolt kaasa tehtud laste lemmikute viineripirukate ja kartulisalatiga.

Rongkäik algas kell 15:30 Sadama tänavalt, kulgedes läbi Tallinna väravate laululavale. Igal koolil oli ülesandeks kaasa võtta ratas - jalgratas, käsiratas või lihtsalt ratas ja see rongkäigu ja peo vääriliselt ära ehtida. Meie otsustasime kaasa võtta tõukeratta. Värvilised lindid ja lilled selle küljes näitasid, kui säravad ja rõõmsad on meie lapsed. Rongkäigus marssisid meie kooriliikmed rõõmsalt ja energiliselt, lauldes ja lehvitades pealtvaatajatele. Rongkäik oli väga meeleolukas ja andis lastele tunde, et nemad ongi selle päeva staarid.

Peale rongkäiku algas kontsertetendus, mis oli südamlik ning kaasahaarav. Esitati vanu häid lastelaule, mis tõid kaasa nostalgilisi hetki nii lastele kui ka täiskasvanutele. Päevajuhid Marju Aasmaa ja Taivo Luik rääkisid lugusid oma lapsepõlvest, mis lisasid kontserdile soojust ja kodusust. Jutustajate loo saatel etendati nende lugusid ilmestavad väikesed etüüdid, mis olid lõbusad ja meelelahutuslikud. Lavale sõitis ka väike hall saparoosets ehk maantemuhk, see pakkus lastele palju nalja, sest nemad pole sellise autoga harjunud.

Kokku osales üle 1300 Pärnumaa laulu - ja tantsulapse nii koolidest kui ka lasteaedadest.

Päeva lõpuks olid kõik lapsed väga väsinud, kuid õnnelikud, et said osa nii suurepärasest üritusest.

Aitäh armas mudilaskoor, et olite nii vaprad! Päev oli pikk ja väga palav, aga teid see ei heidutanud, laulsite kõik nagu lõokesed!

Aitäh muusikaõpetaja Külli, et õpetasid lastele selgeks kõik muusikalised keerdukäigud, viisijupid ja tantsusammud, oleme rõõmsad, et oled meiega!

 

Vaata pildigaleriid siit: https://www.saugakool.ee/galeriid/parnumaa-mudilaste-laulu-ja-tantsupeol-lood-ja-laulud-vanavanemate-lapsepolvest

Sauga Põhikooli 21-liikmeline mudilaskoor osales 25. mail 2024 Pärnumaa mudilaste laulu- ja tantsupeol "Lood ja laulud vanavanemate lapsepõlvest". Päev algas varakult proovidega, kus meie lapsed harjutasid hoolikalt, et õhtune esinemine tuleks suurepärane. Proovide vahepeal peeti piknik Vallikääru aasal, kus lapsed said mängida ja keha kinnitada meie kooli toidumeistrite poolt kaasa tehtud laste lemmikute viineripirukate ja kartulisalatiga.

Rongkäik algas kell 15:30 Sadama tänavalt, kulgedes läbi Tallinna väravate laululavale. Igal koolil oli ülesandeks kaasa võtta ratas - jalgratas, käsiratas või lihtsalt ratas ja see rongkäigu ja peo vääriliselt ära ehtida. Meie otsustasime kaasa võtta tõukeratta. Värvilised lindid ja lilled selle küljes näitasid, kui säravad ja rõõmsad on meie lapsed. Rongkäigus marssisid meie kooriliikmed rõõmsalt ja energiliselt, lauldes ja lehvitades pealtvaatajatele. Rongkäik oli väga meeleolukas ja andis lastele tunde, et nemad ongi selle päeva staarid.

Peale rongkäiku algas kontsertetendus, mis oli südamlik ning kaasahaarav. Esitati vanu häid lastelaule, mis tõid kaasa nostalgilisi hetki nii lastele kui ka täiskasvanutele. Päevajuhid Marju Aasmaa ja Taivo Luik rääkisid lugusid oma lapsepõlvest, mis lisasid kontserdile soojust ja kodusust. Jutustajate loo saatel etendati nende lugusid ilmestavad väikesed etüüdid, mis olid lõbusad ja meelelahutuslikud. Lavale sõitis ka väike hall saparoosets ehk maantemuhk, see pakkus lastele palju nalja, sest nemad pole sellise autoga harjunud.

Kokku osales üle 1300 Pärnumaa laulu - ja tantsulapse nii koolidest kui ka lasteaedadest.

Päeva lõpuks olid kõik lapsed väga väsinud, kuid õnnelikud, et said osa nii suurepärasest üritusest.

Aitäh armas mudilaskoor, et olite nii vaprad! Päev oli pikk ja väga palav, aga teid see ei heidutanud, laulsite kõik nagu lõokesed!

Aitäh muusikaõpetaja Külli, et õpetasid lastele selgeks kõik muusikalised keerdukäigud, viisijupid ja tantsusammud, oleme rõõmsad, et oled meiega!

 

Vaata pildigaleriid siit: https://www.saugakool.ee/galeriid/parnumaa-mudilaste-laulu-ja-tantsupeol-lood-ja-laulud-vanavanemate-lapsepolvest