5. veebruaril külastasid Sauga Põhikooli 7. klasside õpilased, kes osalesid KüberPuuring 2024 võistlusel, Pärnu Swedbanka 19. veebruar Merlin Kajalainen

5. veebruaril külastasid Sauga Põhikooli 7. klasside õpilased, kes osalesid KüberPuuring 2024 võistlusel, Pärnu Swedbanka.

Tutvusime pangas erinevate osakondadega, pääsesime väga eksklusiivselt sellistesse kohtadesse, kuhu tavainimene mitte kunagi ei saa. Ekskursioon oli väga põnev. Meid vastu võtnud inimesed rääkisid väga huvitavalt panga igapäevaelust ning toimetustest. Saime küsida erinevates osakondades küsimusi ja näha, kui huvitav on see osa pangandusest, mida tavainimene ei näe.

Ekskursioon lõppes rahatarkuse koolitusega. Saime kingituseks kommi ja kogumispäeviku raamatud. Raha säästmine, investeerimine ja õige kasutamine kõnetas õpilasi väga.

Õpilaste tagasiside üritusest:

Minu arust oli see külastuskäik justkui eksklusiivne pilk pangale endale. Kõik tundus nii moderne ja huvitav. Personaalselt meeldis mulle kõige rohkem teine korrus, kuna seal toimus rahapesu uurimine ja ärahoidmine.Kõige huvitavam fakt oli see, et selles pangas on mündi lugemise masin, mis on ainuke Pärnu pankade seast. Kokkuvõttes oli hea, et ma KüberPuuringust osa võtsin.

Andry Arro

Mulle väga meeldis seal, me käisime ringi erinevates kohtades, isegi kohtades kus tavaliselt minna ei saa. Õppisime natuke nende tööde kohta, nt rahapesust, mustast rahast. Rääkisime ka investeerimisest. Saime kaasa ühe päeviku, sinna sai kirjutada oma raha seisust. Üldiselt oli väga lõbus ja läheks sina uuesti.

Mirabel Christelle Jaakson

Mulle väga meeldis seal. Seal oli väga tore kuulata, mis inimesed seal teevad. Meile tehti Swedbanga tuuri ja saime teada, mida inimesed eri ruumides teevad. Ühed tegelevad nt valerahaga ja teised nt maja liisingutega jne. Siis läksime ühte ruumi, kus oli meile raha kogumisest esitlus tehtud ja seal selgitati kõik selgelt ära. Siis saime kogumispäeviku raamatu ja ka kommi.

Kristella Kajamäe

Käisin Swedbangas, kus mul oli väga lõbus. Nägin erinevaid osakondi, kus erinevatel aladel inimesed töötasid. Sain teada, et pankades võivad inimesed oma raha "pesta".

Sain teada veel, et raha on pidevas liikumises.

Reiko Lilletai

5. veebruaril külastasime KüberPuuringu võistluse osalejatega Swedbanka.  Kõigepealt meile tutvustasid kaks naist Swedbanga maja ning sain teada, kus asub mündilugeja. Pärast lõpus räägiti meile kuidas olla rahatark ja anti meile kogumispäevik.

Sofia Smirnov

Õpilaste tagasiside üritusest:

Andry Arro

Mirabel Christelle Jaakson

Kristella Kajamäe

Sain teada veel, et raha on pidevas liikumises.

Reiko Lilletai

Sofia Smirnov