Uudised

Koolinoorte meistrivõistlused kergejõustikus. 13. jaanuar Romet Mihkels

Reedel, 13.jaanuaril toimusid Pärnu kergejõustikuhallis linna ja maakonna koolinoorte meistrivõistlused kergejõustikus U14 ja U16 vanuseklassidele.

Noorema vanuseklassi ehk U14 tüdrukute 60 meetri jooksus tegid kaasa 13 kooli õpilased ning eeljooksude järel jõudsid finaaljooksu ehk kuue parema sekka Sauga Põhikooli 6.klassi õpilane Sofia Smirnov ja 5.klassi õpilane Maarja Elisee Kalmus. Finaaljooksus suutsid nad kõiki teisi konkurente edestada ja nii saavutasid tüdrukud kaksikvõidu. Pärnumaa koolinoorte meistriks tuli Sofia Smirnov ajaga 9,11 sekundit. Maarja Elisee Kalmus sai kaela hõbemedali. Tema aeg oli 9,15 sekundit. Kaugushüppes saavutas Sofia tulemusega 3.92 viienda koha, Maarja Elisee oli tulemusega 3.85 seitsmes.

U14 vanuseklassi kõrgushüppes saavutas kõrge neljanda koha Mirabel Chrystelle Jaakson, kelle tulemuseks jäi 1.25. 600 meetri jooksus saavutas Mirabel viienda koha ajaga 2.05,2.

Vanema vanuseklassi (U16) tüdrukute 600 meetri jooksus saavutas kolmanda koha 6.klassi õpilane Kreteliis Kajamäe. Ta läbis distantsi ajaga 2.02,0. Kristella Kajamäe saavutas viienda koha ajaga 2.07,1.

60 meetri finaaljooksust jäi esimesena välja aga Kristella Kajamäe, kelle eeljooksu aeg oli 9,24. Finaalipääs jäi vaid 4 sajandiku kaugusele. Selle ajaga oli ta kokkuvõttes seitsmes. Kristella saavutas kaugushüppes veel kuuenda koha tulemusega 3.93. Kümne parema hulka hüppas end ka Kreteliis Kajamäe, kes saavutas tulemusega 3.89 üheksanda koha.

Tubli võistluse tegid ka Lorete-Maria Sireneva, Lisandra Aniste, Reimo Pahk, Genert Mäenurm, Karl-Markus Pärtel. Võistlustel osales kokku 20 kooli ning sportlasi oli stardis kokku 159.