Vene keele nädal 2020

20.-24. jaanuar toimus Sauga Põhikoolis vene keele nädal. Vene keele õpetajat ja huvijuhti abistasid ürituse läbiviimisel Ilana Simane, Marilin Aak ja Pilleriin Türnpu.

1. klassile viisid tüdrukud läbi vene keelega tutvumise tunni, kus vaadati multifilmi “Karupoeg Puhh läheb külla” ja maaliti väga ilusaid matrjoškasid. Laste fantaasia oli piiritu.

2.-5. klassidele rääkisid tüdrukud vene kultuurist, vene traditsioonidest, vene suveniiridest ja eelseisvast Maslenitsast. Lastele meeldis kõik, eriti Maslenitsa pabernukkude valmistamine, mis jäid klassiruume kaunistama.

6. klassi õpilased valmistasid lastele ette vene rahvajutu "Naeris", mis võeti vastu hurraaga, tänu näitlejate imelisele näitemängule.

6. – 9. klasside õpilaste seas toimus viktoriin teemal „Mida te teate Venemaast?“

Terve nädala jooksul rõõmustas söökla meid vene köögi paremate paladega: Požarski kotletid, Moskva borš, pannkoogid ja präänikud.

Vene keele nädal sai ilusa ja maitsva lõpu 8. klassi õpilaste külaskäiguga Postipoisi kõrtsi, kus neil õnnestus leida end vene restorani atmosfääris, kuulata vene rahvamuusikat, proovida päris Siberi pelmeene ja muidugi harjutada vene keelt.

Suur tänu kõigile aktiivse osaluse ja abi eest vene keele nädala läbiviimisel.

Uute kohtumisteni järgmisel aastal!

Vene keele õpetaja

Karolina Toomsalu