Vabariiklik informaatika olümpiaad

17. ja 18. veebruaril toimus Tartus Eesti informaatikaolümpiaadi finaalvoor, kuhu olid kutsutud oktoobris peetud lahtise võistluse ja detsembris peetud eelvooru parimad. Olümpiaadil võistlevad üldhariduskoolide õpilased programmeerimises. Lõppvoorus pidid osalejad kirjutama viie tunni jooksul programmid kolme etteantud andmetöötlusülesande lahendamiseks. Ülesanded olid varieeruvad, alates programmist, mis pidi lahendama võrrandeid, kuni programmini, mis pidi leidma parima strateegia autoteede maksustamiseks, nii et juhid ei hakkaks kusagilt ringi sõitma.

Osalejate järjestamisel peetakse arvestust kolmes rühmas: avatud kategooria, põhikooliõpilased ja algajad (need, kes osalevad olümpiaadil esimest korda).

Avatud kategoorias oli parim Richard Luhtaru (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11. klass), aga põhikooli rühmas läks esikoht võrdsete punktidega jagamisele kolme osaleja vahel:  Andres Alumets (Sauga põhikooli 9. klass), Oliver Tennisberg (Miina Härma gümnaasiumi 8. klass) ning Andres Sõmer (Kärdla ühisgümnaasiumi 9. klass). Avatud kategoorias olid kõik kolm seitsmendal kohal.

Lisaks anti välja eriauhindu. Kogu hooaja jooksul jagati nii võistlustel kui õppetöös üles näidatud aktiivsuse ja tulemuste eest „häkkeripunkte“ ja neid kogus kõige rohkem Andres Alumets.

Olümpiaadi toetajad ja koostööpartnerid olid haridus- ja teadusministeerium, AS Nortal, ZeroTurnaround AS ja TÜ arvutiteaduse instituut. Võistluse korraldust koordineeris TÜ teaduskool.