Targa bussisõitja koolitus 2021

Oktoobrikuu alguses toimus Sauga Põhikooli õpilastele väga õpetlik ning huvitav „Targa bussisõitja koolitus“, mille viis läbi MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskus. Keskuse juhataja Andrus Kärpuki eestvedamisel said kooli õpilased selgeks, kuidas bussis käitutakse, mida teha ei tohiks ning millised tagajärjed võivad olla valesti käitumisel.

Koolitus algas Sauga Põhikooli bussipeatusest, kus lapsed istusid klasside kaupa linnaliinibussi, mis oli just õppepäeva tarbeks muretsetud. Õpilastega sõideti 30 minutit ringi ning räägiti erinevatel teemadel. Samuti said õpilased esitada küsimusi bussis käitumise ning ka üleüldiselt busside kohta. Näiteks uuriti veel, miks bussi küljele on valitud just pärnaõied, ning mitu liitrit kütust buss sõitmiseks võtab. Samuti olid õpilased väga entusiastlikud ka oma lugusid rääkima. Räägiti, milliseid valesid käitumismustreid on nemad täheldanud, mis nende endiga on bussiga sõites juhtunud ning välja toodi ka mõningad mured, mis õpilastel hingel olid. Pärnumaa Ühistranspordikeskuse juhatajal Andrus Kärpukil oli kaasas veel ka bussijuht Peeter Lääts, kes osavalt bussi juhtis ning kaks abilist Mati Rammulüüs ning Taimo Tammeleht. Aegajalt tegid Mati ning Taimo midagi valesti ning lapsed pidid olukorda kommenteerima ning välja tooma, mida valesti tehti ning kuidas oleks õige käituda. Koolituse lõpuks jagati kõigile lastele välja targa bussisõitja tunnistused, mis olid kõik ka nummerdatud.  Tunnistuste numbrite vahel loositi välja ka mõned auhinnad, mis olid väljapandud transpordiameti poolt. Sõidu lõpuks olid kõik õpilased kogemuse, teadmiste ning huvitava vestluse võrra rikkamad. Lisaks paluti kõigil alles hoida ka tunnistused, mille alusel kuu pärast veel meeneid välja loositakse.

Suur tänu Pärnumaa Ühistranspordikeskusele, et meie õpilastele nii toreda ning vajaliku koolituse korraldasite.

Rohkem pilte näeb SIIT.