Sauga Põhikooli lõpetas 87. lend

Ilona, Daniel ja Andreas lõpetasid kooli kiituskirjaga

9. klassi lõpetas sel kevadel üksteist tublit noort, kelle hulgas oli koguni kolm kiituskirjaga lõpetajat: Ilona Tamm, Daniel Märtson ja Andreas Paddernik. Sügisel Pärnu Koidula Gümnaasiumis haridusteed jätkavad õpilased tõid oma koolile auhindu paljudelt olümpiaadidelt ja võistlustelt nii maakonnas kui riigis.

Ilona arvates on Sauga kool mõnus väike ja väga sõbraliku õpikeskkonnaga õppeasutus kesk loodust, kus kõik tunnevad üksteist ning kus toimub palju üritusi. See on tubli neiu arvates kindlasti üks põhjus, miks tal kodus nii palju kiituskirju ja diplomeid on. Praegu ootab Pärnumaa parim loodusteaduste tundja, kes jõudis üle-eestilise võistluse lõppvoorus kuue parima hulka, põnevusega preemiareisi Indoneesiasse. Ilona suureks sooviks on õppida geenitehnoloogiat ja võib-olla õnnestub tal kunagi inimestki kloonida. Noorematele koolikaaslastele tuletab Ilona aga meelde:,,Õppige alati esimeseks korraks ära, siis ei pea kogu aeg töid parandamas käima!“

Danielile jääb kool meelde eelkõige tänu rõõmsameelsetele ja abivalmis kaasõpilastele ning õpetajatele. ,,Sauga kool jääb kooliks, mis on mind üles kasvatanud,“ mõtiskleb  õpihimuline noormees. ,,Õpetajatest jäävad mulle ainult head mälestused, sest nemad aitasid mind kõik need üheksa aastat,“ mõtiskleb ta.

Andreas, kes tahtis lapsepõlves kosmonaudiks saada, ei oska veel kindlalt öelda, kuidas tema haridustee jätkub, praegu huvitavad teda väga paljud valdkonnad. ,,Kooliajast jäävad mulle meelde sõbrad, põnevad keemiakatsed ja Comeniuse projekti reis, mis mitmed meie õpilased Türki viis,“ meenutab Andreas.   

 

Artikli koostasid 8. klassi õpilased Janette-Tiina Guff ja Tiina Tali.

 

Palju õnne ja tuult tiibadesse kogu koolipere poolt! 

Pildigalerii lõpuaktusest on üleval SIIN.

Parool: aktus2016