Peakokk koolis

Sel õppeaastal otsustasime osa võtta projektist “Peakokad koolis”. Tegime internetis taotluse ja nii me oma kooli peakoka saimegi. Enne kokatunde oli kohustuslik vaadata ära kaks videot. Esimene oli toiduohutuse video ja teine Eesti toitu tutvustav video. Mõlemad olid väga harivad.

Neljapäeval. 10. detsembril külastas Sauga kooli kohvik „Pastoraat“ peakokk Karolyn Perle. Õpilased ootasid peakokka kui suurt meest, aga üllatus oli suur kui sisse astus õbluke noor naine.

Esimesed kaks tundi kokkas 6. a klass peakoka juhendamisel ja järgmised kaks tundi 6. b klass. Menüüs olid esiteks röstitud köögiviljafriikad kodujuustusalatiga, teiseks lõhepasta ja magustoiduks kummelimaitseline panna cota marjadega. Õpiti retsepti lugema ja selle järgi talitama. Päris raske oli köögiviljakange lõigata, sest kaalikas, pastinaak ja petersellijuur on ikka päris kõvad. Õnneks keegi sõrme ei lõiganud ja kõik sai valmis. Pärast serveeriti toit ja asuti üheskoos endavalmistatud toitu maitsma. Õpilased said retsepdid koju kaasa ning lubasid neid toite vanematelegi valmistada. Peakokk tänas kõiki õpilasi ja innustas neidki kokaks õppima minema.

Aitäh toreda päeva eest!

Klassijuhataja Heli Alumets