"Mõmmi ja sõbrad"

Esimese ja teise klassi õpilased käisid 25. novembril Pärnu Kontserdimajas vaatamas lasteetendust „Mõmmi ja sõbrad“.

“See oli pool sajandit tagasi, kui Heljo Mänd kirjutas „Mõmmi ja Aabitsa” ning Mõmmi ja tema sõbrad televisioonis üles astusid. Nüüd on vanad sõbrad tagasi, seekord teatrilaval.

Etendus tõi lavale teleekraani kaudu mitme põlvkonna lastele tuntuks saanud kostüümid, tegelased ja isegi samad näitlejad. Selle kõige valguses pakkus teatritükk täiskasvanutele tuttavlikku äratundmisrõõmu ning lastele lusti ja avastamist.

Lavastuses tegid kaasa Mõmmi tegelastena tuntuks saanud armastatud näitlejad – Ivo Eensalu, Katrin Karisma, Raivo Rüütel,  Ene Järvis, Külli Reinumägi, Tõnis Rätsep, Tõnu Saar, Paul Laasik ja teised.

Laste parimad mõtted etendusest:

Karolin: „Mulle meeldis etendus, sest see oli põnev, naljakas ja vinge.“

Karl Markus: „Etendus oli hea ja lahe. Mulle meeldis, kui karuisa nööpi pükste külge õmbles. Ei meeldinud, et hundid valetasid ja varastasid.“

Marelle: „Mulle meeldis see etendus väga. See oli tehtud korralikult.“

Reimo: „Mulle meeldis see etendus väga, sest seal oli väga lõbus.“

Risto : "Oli väga vahva, et kõik sõbrad aitasid Mõmmil tähestikku õppida."

Pauliina: "Mulle meeldis etenduses kõige rohkem see koht, kus me saime ise liigutusi kaasa teha."

Mirell: "Mulle meeldis, et kõik oli värviline ja nii tore. See kõik oli kokku hämmastav."

Olaf: "Väga lõbus oli vaadata, kuidas mõmmi isa oma voodi alt tuletõrjevarustust otsis."

Sauga Põhikooli õpetajad Merike Rahtma ja Maile Lilletai