Loovtöö - Vastlapäeva tähistamine

Meie kooli 8. klassi õpilased Ksenia Pronina, Eliisa Sein ja Karolin Smõtškov valisid oma uurimistöö teemaks „Maslenitsa tähistamine.“ Sel aastal langesid vastlapäev Eestis ja Venemaal kuupäevaliselt kokku.

Vene keele tundides saime tuttavaks vene pühadega. Tüdrukud tahtsid rohkem teada saada vastlanädala tähistamise traditsioonidest Venemaal ja rääkida nendest kuuenda klassi õpilastele, kes õpivad vene keelt esimest aastat. Ksenia, Eliisa ja Karolin võtsid oma uurimistööd täie tõsidusega. Nad valmistasid ette huvitavaid tunde, tutvustasid lastele püha tekkimise ajalugu ning kombestikku. Kuuenda klassi õpilased mängisid interaktiivseid mänge, „jutustasid“ joonistustega vastlanädala seitsmest päevast, küpsetasid pannkooke ja lasid neil hea maitsta. Ja muidugi saatsid ära talve vabas õhus. Tehtud sai kõike – köievedu, lumesõda ning vene kombe kohaselt isetehtud õlenuku põletamist.

Tagasiside küsimustiku põhjal võib öelda, et õpilased jäid üritusega rahule. Kõik õnnestus kenasti.

Artikkel ka Pärnu Postimehes.

Karolina Toomsalu
Sauga Põhikooli vene keele õpetaja