Lingvistikavõistlus pani proovile keelevaistu ja nutikuse

3. märtsil osalesid Sauga kooli 5.-8. kl õpilased Marin Tiits, Richard Müller, Andra Uudikas ja Hanna-Liisa Hein lingvistikaviktoriinil Kiil. Võistlejatel tuli 30 minuti jooksul lahendada 17 ülesannet erinevate maailma keelte ning keelenähtuste kohta. Õige vastuseni jõudmiseks analüüsiti võõrkeelseid sõnu või lauseid ning püüti märgata neis peituvat süsteemi. Populaarsel veebipõhisel võistlusel, millest võttis osa 1296 õpilast 112 Eesti koolist, läks väikese Sauga kooli esindajatel väga hästi. Auhinnalistele kohtadele tõusid 5. klassi õpilane Marin Tiits (163 osaleja seas 9. koht) ja 6. klassi õpilane Richard Müller (322 osaleja seas 13. koht). Kõik meie õpilased panid oma keeleteadusealased teadmised ja oskused proovile esimest korda.

Richard Müller jäi oma tulemusega rahule: ,,Midagi väga keerulist ei olnud, aga minu arust jäi pool tundi natukene väheks, sest tagantjärele vaadates sain ma oma vigadest aru.” 7. klassis õppivale Andra Uudikasele meeldis kõige rohkem mõttelise, väljamõeldud itsee keele ülesanne. ,,Kõige raskemaks osutusid aga hiina ja jaapani keele ülesanded. Üleüldse mulle keelelised ülesanded väga meeldivad, kindlasti sooviksin järgmisel aastal uuesti viktoriinil osaleda,“ sõnas neiu.

,,Lingvistikaülesanded ei ole tavalised ülesanded, vaid midagi uut ja põnevat,” jagas muljeid 8. klassi õpilane Hanna-Liisa Hein, ,, põnevuse toob neisse see, et tegemist pole n-ö tavaliste keeltega, mida me iga päev enda ümber kuuleme, vaid hoopis millegi muuga. Minu jaoks ei olnud lahendamiseks antud aeg lühike, arvestades ülesannete arvu oli seda just piisavalt. See tõi mõnusat vaheldust kooliellu!“

Lingvistikaviktoriini korraldas Tartu Ülikooli teaduskool koos eesti ja üldkeeleteaduse instituudiga.

Marika Hoolma