Laulufestival „Väike KooliCanto 2019“

Pärnu maakonna väiksemate koolide 1.-5. klasside õpilaste laulufestivali „Väike Koolicanto 2019“  korraldas teist korda Pärnu-Jaagupi põhikool.   Laulufestivalil osales  69 õpilast 16-ne juhendajaga 16-st maakonna koolist. Noori lauljaid hindas źürii koosseisus Eva Taul (Pärnu-Jaagupi muusikakooli klaveri- ja lauluõpetaja), Kersti Aas (Pärnu Ülejõe põhikooli kitarriõpetaja ja harrastuslaulja) ja Kaspar Sume (Pärnu-Jaagupi muusikakooli klaveri- ja lauluõpilane). Iga kool  sai maksimaalselt esitada kaks numbrit. Žürii tunnustuse pälvis  4 ansamblit ja  9 laulusolisti.  Sauga Põhikooli esindas 2a. klassi  laulusolist Arabella Soosaar, kes  esitas K. Murandi laulu „Pesapuu“ ja 5a klassi õpilane Eliise Ellik, kes  laulis E. Talsi laulu „Sõbrad, mu kallid“ saates end ise ukulelel. Mõlemad noored lauljad pälvisid źürii tunnustuse. Tore muusikapidu lõppes osalejate ühise tordisöömisega.

Tiina Männik,

Sauga Põhikooli õpetaja.