Kaitseväe toetuse väejuhatuse avatud uste päev

Eametsas kaitseväe toetuse väejuhatuse staabis oli 15. novembril 2019  lahtiste uste päev, mille raames 2.a ja 2.b klassi õpilased tutvusid kaitseväe lahinguvarustusega.

Toetuse väejuhatuse staap asub Pärnu linna piiril Eametsas. Sellelt üksuselt saavad kõik kaitseväe üksused tugiteenuseid - toitu, laskemoona, kütust, remonti, meditsiinilist ja logistilist abi.

Üritus oli suunatud nii lasteaialastele kui ka koolinoortele ning oli üles ehitanud õuesõppena. Nägime väejuhatuse seadmeid ja relvastust. Lapsed said autodel ronida ja uurida, mis kabiinis silma hakkab. Võimalus oli katsuda relvi. Vaadati sõdurite varustust ja tehnikat, tehti selgeks kuidas sõdur metsas nii suvel kui talvel magada saab. Püstitatud oli näidistelk, kus oli võimalus end soojendada ja proovida katta nägu kaitsevärvidega.

Kõik lapsed said kingituseks helkuri ja käepaela.

Nautisime seda tavapärasest erinevat päeva väga.

Sauga Põhikooli õpetajad Merike Rahtma ja Maile Lilletai

Rohkem pilte SIIN.