Emakeelenädal möödus tegusalt

11.-14. märtsini toimunud traditsioonilise emakeelenädala avas kauni käekirja võistlus. Ilukirjakonkursil tuli 1.-9. klassi õpilastel ümber kirjutada katkend A. H. Tammsaare teosest. Õpetajatest koosnenud žürii nentis rõõmuga, et arvuti pole suutnud laste käekirja ära rikkuda. Igast klassist valiti välja parimad kirjutajad, auhindu jagati võrdselt nii tüdrukutele kui poistele.

Koostöös Pärnu Keskraamatukoguga oli 4. ja 7.-9. klassi õpilastel võimalus kohtuda kirjanik Mika Keräneni ning luuletaja Contraga. Vaimukad sõnameistrid, keda ühendab terav huumorisoon ja huvi jalgpalli vastu, rääkisid lastele oma elust, vastasid rohketele küsimustele ning esitasid oma loomingut.

Palju elevust tekitasid Sütevaka humanitaargümnaasiumi abituriendid Karl Enrik Kriis ja Tom Suiste, kes külalistundides jagasid vanema kooliastme õpilastele kasulikke näpunäiteid avaliku esinemise ja kõnepidamise kohta. Lisaks huvitavale loengule suutsid Eesti väitlemistipud meie nutilapsed ka ägedalt argumenteerima ja väitlema panna.    
 

Emakeelenädal tipnes ülekoolilise etlemiskonkursiga, kus kõlas eesti autorite luule. Enim esitatud luuletajad olid Anna Haava, Juhan Liiv ja Doris Kareva. Üles astusid 1.-9. klassi parimad luulelugejad, kokku oli esinejaid 27. žürii andis välja viisteist preemiat. 

 

Marika Hoolma