Sügisene krossijooks

Uue õppeaasta esimene spordivõistlus on Sauga põhikooli õpilastel samuti peetud. 27.septembril toimusid Jõulumäel Pärnu Maakoolide meistrivõistlused pendelteatejooksus ja murdmaajooksu teatejooksus.

Võistluspäev algas Jõulumäel pendelteatejooksuga, kus meie kooli õpilased saavutasid 9 põhikooli arvestuses tubli teise koha. Alla tuli jääda ainult Uulu põhikoolile, kellele kaotasime täpselt 1 sekundiga. Seejuures kaotas meie võistkond ka korra teatepulga. Jooksu võit ilmselt sinna läkski. Pendelteatejooksu võistkonda kuulusid Stig Airon Jaakson, Kenert Meiner, Marin Tiits, Lorete-Maria Sireneva, Kristjan Turba, Ramona Meiner, Johanna Türnpu, Eliise Ellik, Kevin Reimann, Kauri Auväärt, Pilleriin Türnpu, Liisi Hunt, Anders Vugt, Hardo Olaf Karjus, Kaili Hansen ja Carlyn Pukk.

Järgmisena ootasid ees murdmaajooksud. Kõige paremini läks 6-7 klasside poiste võistkonnal, kes saavutasid 3x1000 meetri teatejooksus kindla esikoha. Võistkonnas jooksid Henri Pärn, Kevin Reimann ja Kauri Auväärt. Kokku osalesid 12 kooli.

Auhinnalisele kohale jooksid end ka 4-5 klasside tüdrukute võistkond, kes 3x500 meetri teatejooksus saavutasid teise koha. Võistkonda kuulusid Johanna Türnpu, Eliise Ellik ja Melany Mirell Pilv. Selles vanuseklassis osales 13 kooli.

Hästi esinesid ka teised võistkonnad. 8-9 klasside tüdrukute 3x500 meetri teatejooksus saavutas meie võistkond tubli neljanda koha. Võistkonda kuulusid Kaili Hansen, Hannabel Žukov ja Carlyn Pukk. Selles jooksus osalesid 11 kooli võistkonnad. 6-7 klasside tüdrukute 3x500 meetri teatejooksus saavutati viies koht. Võistkonnas jooksid Hanna-Liisa Hein, Liisi Hunt ja Pilleriin Türnpu. Selles vanuseklassis osales 13 võistkonda.

Lisaks saavutati veel kaks kuuendat kohta. 1-3 klasside poiste 3x300 meetri teatejooksus kuulusid kuuenda koha saavutanud võistkonda Stig Airon Jaakson, Kenert Meiner ja Mattias Stolts. Kokku osales selles vanuseklassis 13 võistkonda. Kuuenda koha saavutasid ka 4-5 klasside poiste 4-5 klasside võistkond koosseisus Kristjan Turba, Kenter Metsaots ja Ramon Meiner. Siin tegid kaasa aga 14 võistkonda.