9. klassi külastus Pärnumaa Kutsehariduskeskusesse

Pärnumaa Kutsehariduskeskuse lahtiste uste päevad toimusid 8. ja 9. novembril 2018. aastal 3. Euroopa kutseoskuste nädala raames.

Ka meie klass osales lahtiste uste päeval 9. novembril, mil toimusid erinevaid erialasid tutvustavad töötoad ja igaüks sai osaleda töötoas, mis kõige rohkem huvitas.

Hardo jagas mõtteid: “Mootorsõidukitehniku eriala on üsna huvitav ja seal õpid selgeks mootorehituse, töökojas on sõbralik seltskond ja soovitan kõigile.”

Tüdrukud, kes valisid eriala müüja-klienditeenindaja (müügispetsialisti) rääkisid: "Töötoas tutvustati meile eriala. Mängisime kuldvillakut. Testisime oma teadmisi tootemärkide tundmisest ning lõpetuseks lugesime raha.”

Samuti oli väga põnev eriala kosmeetik, mille töötoas saime vaadata, millist tööd teevad kosmeetikud igapäevaselt. Nägime põhjalikult, kuidas tehti pediküüri, maniküüri, massaaži ning näohooldust. Meile räägiti seal ka oma näonaha puhastamisest ja selle eet hoolt kandmisest.

Need, kes valisid riigikaitse töötoa, veetsid päeva relvasimulaatoris ja see osutus isegi meeldivaks kogemuseks. Kristo jagas kogemust: "Saime ka paar mängu proovitud ja see mulle meeldis."

Väga põnev ja kasulik oli pastataigna valmistamine koka erialal.

Kokkuvõtteks võib öelda, et meie klassile meeldis viibida kutsehariduskeskuses. Saime palju uusi teadmisi ja kogemusi.

Evelina Gorjatševa

9.klassi õpilane