Sauga põhikool

Ilusat Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva!

24/02/2018 - 06:38

Ujumise algõpetus 2.- 3. klassile

20/02/2018 - 16:23

Ajavahemikul 05.03.2018 - 30.03.2018 toimub ujumise algõpetus. 
Tunnid toimuvad esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel Koidula Gümnaasiumi siseujulas. Treener on Eve Leppik ja Katrin Ots. 

1. 9.45 - 10.30

2. 10.30 - 11.15

Kaasas peavad olema pesemisvahendid, käterätik ja ujumisriided. 

Vabariiklik informaatika olümpiaad

20/02/2018 - 16:03

17. ja 18. veebruaril toimus Tartus Eesti informaatikaolümpiaadi finaalvoor, kuhu olid kutsutud oktoobris peetud lahtise võistluse ja detsembris peetud eelvooru parimad. Olümpiaadil võistlevad üldhariduskoolide õpilased programmeerimises. Lõppvoorus pidid osalejad kirjutama viie tunni jooksul programmid kolme etteantud andmetöötlusülesande lahendamiseks. Ülesanded olid varieeruvad, alates programmist, mis pidi lahendama võrrandeid, kuni programmini, mis pidi leidma parima strateegia autoteede maksustamiseks, nii et juhid ei hakkaks kusagilt ringi sõitma.

Osalejate järjestamisel peetakse arvestust kolmes rühmas: avatud kategooria, põhikooliõpilased ja algajad (need, kes osalevad olümpiaadil esimest korda).

Avatud kategoorias oli parim Richard Luhtaru (Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11. klass), aga põhikooli rühmas läks esikoht võrdsete punktidega jagamisele kolme osaleja vahel:  Andres Alumets (Sauga põhikooli 9. klass), Oliver Tennisberg (Miina Härma gümnaasiumi 8. klass) ning Andres Sõmer (Kärdla ühisgümnaasiumi 9. klass). Avatud kategoorias olid kõik kolm seitsmendal kohal.

Lisaks anti välja eriauhindu. Kogu hooaja jooksul jagati nii võistlustel kui õppetöös üles näidatud aktiivsuse ja tulemuste eest „häkkeripunkte“ ja neid kogus kõige rohkem Andres Alumets.

Olümpiaadi toetajad ja koostööpartnerid olid haridus- ja teadusministeerium, AS Nortal, ZeroTurnaround AS ja TÜ arvutiteaduse instituut. Võistluse korraldust koordineeris TÜ teaduskool.

 

Tulemused luulekonkursil

19/02/2018 - 19:50

19. veebruaril mälestati Paikuse Põhikoolis linna- ja maakondliku traditsioonilise üritusena seitsmendat korda suurepärast vene poeeti David Samoilovit.

Meie koolist osalesid 7. klassi õpilane Ilana Simane ja 9. klassi õpilane Laura Peet.

Ilana Simane sai lasteluule kategoorias eripreemia.

Rohkem infot SIIN.

Karolina Toomsalu
Vene keele õpetaja

Loovtöö - Vastlapäeva tähistamine

19/02/2018 - 18:39

Meie kooli 8. klassi õpilased Ksenia Pronina, Eliisa Sein ja Karolin Smõtškov valisid oma uurimistöö teemaks „Maslenitsa tähistamine.“ Sel aastal langesid vastlapäev Eestis ja Venemaal kuupäevaliselt kokku.

Vene keele tundides saime tuttavaks vene pühadega. Tüdrukud tahtsid rohkem teada saada vastlanädala tähistamise traditsioonidest Venemaal ja rääkida nendest kuuenda klassi õpilastele, kes õpivad vene keelt esimest aastat. Ksenia, Eliisa ja Karolin võtsid oma uurimistööd täie tõsidusega. Nad valmistasid ette huvitavaid tunde, tutvustasid lastele püha tekkimise ajalugu ning kombestikku. Kuuenda klassi õpilased mängisid interaktiivseid mänge, „jutustasid“ joonistustega vastlanädala seitsmest päevast, küpsetasid pannkooke ja lasid neil hea maitsta. Ja muidugi saatsid ära talve vabas õhus. Tehtud sai kõike – köievedu, lumesõda ning vene kombe kohaselt isetehtud õlenuku põletamist.

Tagasiside küsimustiku põhjal võib öelda, et õpilased jäid üritusega rahule. Kõik õnnestus kenasti.

Artikkel ka Pärnu Postimehes. 

Karolina Toomsalu
Sauga Põhikooli vene keele õpetaja
Loovtöö juhendaja

 

Sauga kooli õpilased matemaatikas

15/02/2018 - 14:13

Veebruari esimesel päeval võtsid omavahel mõõtu Pärnu maakonna parimad nuputajad.

7. klassi arvestuses käis tihe rebimine kahe kooli vahel ja tarvis oli esitada suisa lisaküsimusi. Võitjaks tuli seekord Lihula gümnaasiumi võistkond. Teise koha saavutas Sauga põhikooli võistkond koosseisus Anders Vugt, Carlyn Pukk ja Hannabell Žukov (õpetaja Tiina Pärn). 5.–6. klassi arvestuses võitis esikoha Sauga põhikooli esindus, kuhu kuulusid Kevin Reimann, Rain-Robin Kurg, Asso Meri ja Jürgen Tamm, keda juhendas õpetaja Tiina Pärn.

Mõlema vanuserühma kaks esimest esindavad maakonda üleriigilisel Nuputa võistlusel, mis seekord toimub 5. mail Tõrva gümnaasiumis.

7. veebruaril toimus matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor Kolidula Gümnaasiumis. 7. klassi õpilane Anders Vugt (õpetaja Tiina Pärn) jagas ühesuguste punktidearvuga koos Lihula koolipoisiga II ja III kohta oma vanusegrupis, väga tubli tulemus!  9. klassi õpilane Andres Alumets (õpetaja Ants Alumets) on juba mitu aastat varem võitnud 9. klasside olümpiaadil ja tahtis seekord end proovile panna 11. klassi olümpiaadil. 11. klassi matemaatiakaolümpiaadi tehes, sai  Andres 1. koha ja 30 punkti 42-st, 2. koha õpilasel oli vaid 12 punkti. Jälle väga tubli tulemus!

Õppealajuhataja Heli Alumets

Kevin Reimann saavutas bioloogiaolümpiaadil esikoha

05/02/2018 - 15:33

3. veebruaril toimus bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor, kus osalesid meie koolist Kevin Reimann, Henri Pärn, Christin Rohtla ja Kaili Hansen. Kõige parema tulemuse saavutas 6. klassi õpilane Kevin Reimann, kes võitis oma vanusegrupis esikoha. Palju õnne!

Loodusainete õpetaja 
Rena Ridalaan

Elisabeth Rand võitis emakeeleolümpiaadil esikoha

01/02/2018 - 08:26

Emakeeleolümpiaadi Pärnu maakonna piirkonnavoorus astus võistlustulle 108 õpilast. Elisabeth Rand saavutas 8. klasside arvestuses esikoha, väga tubli emakeeletundja oli parim ka 7.-8. klasside üldarvestuses. Tubli tulemuse said ka Risto Peet ning Emily Melissa Pilv. Tänavuse emakeeleolümpiaadi teema oli ,,Eesti keel kui riigikeel“.

 

Eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Marika Hoolma

Eelkooli teade

04/01/2018 - 19:33

Info busside ja bussigraafikute kohta

31/08/2017 - 09:50
ManusSuurus
Sõiduplaan 2017-2018.pdf188.05 KB
Õpilaste tasuta sõit maakonnas, info 19.09 2017.pdf194.46 KB

Miks tulla Sauga Põhikooli?

01/03/2016 - 11:28
 • Koolis õpib 2017/2018 õppeaastast alates 171 õpilast. Õpilaste arv suureneb iga aastaga. Sellegipoolest on igale lapsele võimalik õpetajal individuaalselt läheneda, sest klassid on väikesed. Kooli prioriteediks on lapse mitmekülgne areng ja kaasatus.
 • Kool on küll Sauga keskusest kaugel, kuid kooli toob ja viib õpilasi kaks koolibussi ja buss nr 57, mis võimaldab lastel mugavalt koolis käia. Bussisõidud on tasuta.
 • Kõikides klassides kasutatakse kaasaegseid IKT vahendeid.
 • Koolis on käsil videote tegemine erinevatest tunnimaterjalidest, et õpilastel oleks haiguse tõttu koju jäämise korral võimalik tundi järelevaadata ja õppida.
 • Kõikidel meie õpetajatel on erialane kõrgharidus ning nad omavad suurt kogemust lastega töötamisel. Samuti täiendatakse end pidevalt koolitustel.
 • Süvendatud õpe toimub inglise keeles ja arvutiõpetuses. Tunnid algavad esimeses klassis.
 • Hindamissüsteem ja õpe on lapsesõbralik ega tekita koolistressi.
 • Koolis on tööl ka logopeed, kes võimaldab lastel saada vajadusel kõneravi.
 • Õppetöösse kaasatakse erivajadustega lapsi ning andekaid õpilasi toetatakse.
 • Lastel (1.- 4. klassini) on võimalik osa võtta pikapäevarühma tööst, kus pikapäevarühma õpetaja juhendamisel tehakse koduseid ülesandeid.
 • Õpilased on saavutanud erinevatel olümpiaadidel ja võistlustel auhinnalisi kohti. Lõpueksamite tulemused on kõrged.
 • Koolis toimub palju erinevaid üritusi, mis koolielu rikastavad.
 • Kõik huviringid on õpilastele tasuta. Koolis on näiteks tantsuring, mudilaskoor, pilliõpe (klaver) jne. Ringitunnid on tasuta.
 • Ekskursioonid on kooli poolt toetatud ja õppereisidel käimine on kooli õppetöös väga tähtsal kohal.
 • Kool on seotud mitmete erinevate projektidega ning õpilased saavad osaleda projektitöös.

Avalduse kooli vastuvõtmiseks saab täita SIIN.

Hea haridus Sauga Põhikoolist!

Sauga Põhikool Facebookis

12/08/2015 - 14:36

TÄHELEPANU!

Sauga Põhikoolil on ka Facebook!