Sauga põhikool

Tervisenädal 2019

17/11/2019 - 18:56

Eelmise nädala teemaks oli “Tervis”. Nädalat alustasime tervisetunniga. Esimese tunni ajal jagati kõikidele õpilastele ja õpetajatele tervislikuks ampsuks porgandit. Nädala keskel uurisime vanematelt klassidelt, mida nad teavad tervislikust toitumisest ja eluviisist. Tulemused olid positiivsed, ning enamus õpilased on tervisliku eluviisi põhimõtetega kursis. Uuring aitas välja selgitada, mida lastel oleks vaja veel tervise teemal teada, et saaksime neile korraldada terviseteemalise loengu. Nädala lõpus juba alustasimegi terviseteemaliste tundidega. 1.-4. klassi õpilastele rääkis kooliarst tervislikust toitumisest ja toidupüramiidist. Seletas õpilastele millest toit peaks koosnema ning, et toit peaks sisaldama ka mineraale ja vitamiine jne

Rohkem pilte SIIN.

Metsapostkaardi konkurss „Metsas on aardeid“

11/11/2019 - 11:47

Eesti koolilaste metsapostkaardi konkursile „Metsas on aardeid“ saadeti 2862 metsapostkaarti 142 erinevast haridusasutusest üle Eesti. Kõigi esitatud tööde seast valis žürii välja 150 postkaarti, mis osalevad rahvahääletusel. 

Meie kooli 2.klassi õpilane Hanna-Elisabet Jürimaa on oma tubli tööga “Sügis on käes” pääsenud rahvahääletusele.

 

Ole hea anna ka oma hääl talle!

 

Hääletada saab 21. novembrini konkursi kodulehel.

Isadepäev 2019

10/11/2019 - 16:46

Pühendasime terve eelmise nädala isadele ning valmistusime isadepäevaks.
Õpetajate Merike Rahtma ja Maile Lilletai toredates tundides valmistasid 2.-3. klassi õpilased isadele toredaid kingitusi. 

                   

                              Soovime kõigile ilusat isadepäeva !

Mitmekesisemad kehalise tunnid noortekas

09/11/2019 - 22:51

Eelmisel õppeaastal Sauga Avatud Noortekeskusega koostöös valminud projekti "Mitmekesisemad kehalise tunnid noortekas" raames käisid 05.11.2019 Sauga kooli 6.-9. klassi tüdrukud kehalise kasvatuse tunnis mängimas disc-golfi. Kuigi ilmad on juba külmad ja vesised, said lapsed siiski oma disc-golfi oskused proovile panna ning omavahel ka väikese võistluse teha. 

Mardipäev 2019

08/11/2019 - 22:56

08.10 tähistati Sauga koolis mardipäeva. Õpilastel oli võimalus juba varakult enda mardipäeva riided ja laulud välja otsida. Samuti olid õpilased juba kunstitundides endale ka toredaid mardimaske valmistanud. Kooli õpilasesinduse liikmed käisid klassist klassi ning rääkis õpilastele, mis on mardipäev, millised on mardipäeva traditsioonid ning koos lahendati ka toredaid mardipäeva mõistatusi. Muidugi said kõik mardid ka suu magusaks. 

Rohkem pilte SIIN.

1. ja 2. klasside õpilased Kabli külastuskeskuses

03/11/2019 - 23:42

Kolmapäeval osalesid 1. ja 2. klasside õpilased Kabli külastuskeskuse sügisprogrammis "Tulid mehed kirvesteta, ehitasid maja nurkadeta? Sipelgad". Sel ilusal päiksepaistelisel sügispäeval saime teada, mis on kõige silmatorkavamad ehitised meie metsades, kes elavad nendes uhketes lossides, mis tegelikult toimub selles pealtnäha süsteemitus okaste ja oksakeste hunnikus, mida sipelgad söövad ja kuidas nad oma toitu hangivad, mis ülesanded on sisetöölistel, välistöölistel, ammedel ja mida teeb sipelgaema, mis kasu on sipelgatest inimestele, mis juhtuks, kui neid enam ei oleks jpm. Lisaks oli meil võimalus näha, kuidas käib lindude kaalumine ja rõngastamine. Oli väga põnev ja hariv õppekäik.

 

Rohkem pilte SIIN.

Briti päev 2019

20/10/2019 - 22:39

16.10.2019 toimus Sauga koolis Briti päev. Sellel aastal jagasid õpilased kaasõpilastega inglise keele tunnis õpitut. Iga klass oli ettevalmistanud väikese etteaste. Kuulda sai nii dialooge, luuletusi, laule, kaanonit kui ka juttu Charles Dickensi elust. Lisaks inglise keele harjutamisele said õpilased ka oma esinemise oskust lihvida.

Pilte näeb SIIT.

Pärnu maakoolide meistrivõistlused pendel- ja krossiteatejooksus 2019

15/10/2019 - 08:18

27.septembril toimusid Jõulumäel Pärnu maakoolide meistrivõistlused pendel- ja krossiteatejooksus. Sauga Põhikool oli õppeaasta esimestel võistlustel väljas 27 õpilasega.

Võistlused algasid põhikoolide pendelteatejooksuga, kus võistkonda kuulusid 16 õpilast. Teatejooks läbiti veatult ning finišisse jõudis meie võistkonda kindlalt esimesena. Võiduajaks oli 2.41,7. Teiseks tulnud Uulu põhikooli edestati 3,1 ja kolmandaks tulnud Tootsi põhikooli 6,1 sekundiga. 

Võistlused jätkusid krossiteatejooksudega, kus auhinnalisele kohale jõudsid koguni kolm meie võistkonda. 4-5 klasside tüdrukud jooksid 3x500 meetri teatejooksu koosseisus Grete Tiitus, Melany Mirell Pilv ja Eliise Ellik. Selles vanuseklassis osalesid 12 võistkonda ning meie võistkond saavutas siin teise koha ning hõbemedalid. 

8-9 klasside tüdrukud jooksid samuti 3x500 meetri teatejooksu. Meie võistkond koosseisus Mariliis Aak, Carlyn Pukk ja Pilleriin Türnpu saavutasid 9 võistkonna arvestuses teise koha. 8-9 klasside poisid jooksid 3x1000 meetri teatejooksu. Kuna selles vanuseklassis on meil tublisid spordipoisse rohkem kui kolm, otsustasime välja panna lausa kaks võistkonda. Meie esimene võistkond jooksis koosseisus Mark-Sander Ardel, Kauri Auväärt ja Henri Pärn. Üheteistkümne võistkonna konkurentsis saavutati kolmas koht. Meie teise võistkonda kuulusid Rain-Robin Kurg, Kevin Reimann ja Anders Vugt, kes said kokkuvõttes 8.koha. 

Tublid olid ka meie teised võistkonnad. 1-3 klasside tüdrukud jooksid 3x300 meetri teatejooksu koosseisus Lorete-Maria Sireneva, Kreteliis Kajamäe, Lisandra Aniste. 13 võistkonna arvestuses saavutati tubli neljas koht. Sama vanuseklassi poiste 3x300 meetri teatejooksus saavutasid Kenert Meiner, Mattias Stolts ja Reiko Lilletai 8.koha. Kaheksandaks jooksid end ka 4-5 klasside poisid 3x500 meetri teatejooksus. Võistkonnas jooksid Ramon Meiner, Stig Airon Jaakson, Ranno Peet. 6-7 klasside tüdrukud läbisid võistlustel samuti 3x500 meetrit. Kokkuvõttes saavutati 6.koht. Võistkonnas jooksid Johanna Türnpu, Liisi Hunt, Merili Klammer. 

ERASMUS+ PROJEKTID

13/10/2019 - 22:07

Sauga Põhikoolil on suur rõõm teatada, et alustasime sel õppeaastal kahe rahvusvahelise Eramus+ projektiga, mis kestavad kaks aastat. Ühe projekti teemaks on heategevus ning teine keskendub tervisele, ajaloole ja matkamisele. Koordinaatorriigina juhime projekti ’’Charity Achieves Results With Erasmus+” ehk ,,”Heategevus saavutab Erasmus pluss toel tulemusi’’

Teine projekt, kus teeme kaasa partnerriigina on “Another Hike…Another History…’’ ehk ,,Veel üks retk…veel üks ajalugu...’’

Kahe aasta vältel saavad kooliõpilased osaleda aktiivselt projektitöös. Õpilased saavad lahedada erinevaid ülesandeid ja tutvuda partnerriikide õpilastega nii moodsate IKT lahenduste abil, kui õppereiside näol. Koos õpetajatega saavad partnerriikidesse reisida heade õpitulemustega ja projektitöös usinalt kaasa tegevad noored II ja III kooliastme õpilased. Juba 2020 aasta kevadel külastavad Sauga Põhikooli õpilased ja õpetajad partnerriikidest. Projektijuhiks on kooli huvijuht Merilin Kauniste.

Charity Achieves Results With Erasmus+

Eesti
Itaalia
Kreeka
Portugal
Türgi
Bulgaaria

Another Hike…Another History…
Kreeka
Prantsusmaa
Eesti
Portugal
Hispaania

Meie koolis saavad kahe aasta jooksul erinevatest ettevõtmistest osa kindlasti väga paljud õpilased. Partnerriike saab kahe aasta jooksul külastada vähemalt 32 õpilast. Loodame, et projektide vältel suureneb õpilaste teadvus tervislikust eluviisist, ajaloost ja tõuseb huvi heategevuse vastu.

 

Projektikohtumine Kreekas ( “ Another Hike…Another History…” )

Oktoobris toimus esimene projektikohtumine “Another Hike…Another History…” raames Kreeka saarele, Heraklioni. Kohtumisel osalesid Pilleriin Türnpu, Carlyn Pukk ja Hannabell Žukov. Õpilasi saatsid projektijuht Merilin Kauniste ja inglise keele õpetaja Magdalena Donerstak. 

07.10-11.10.2019 toimunud projektireis koosnes viiest tegevuste rohkest päevast. Esimesel päeval koguneti Heraklioni Seitsmendasse Gümnaasiumisse. Alustuseks mängiti tutvumismänge. Seejärel suunduti Loodusajaloo muuseumisse, kus tutvuti kreeka liigirikkusega. Ajutise väljapaneku raames sai näha eksponaate eelajaloolistest loomadest. Kuna Kreeka asub maavärinate piirkonnas, siis osa võeti ka maavärina simulatsioonist. 

Teisipäeval sõideti paadiga Spinalonga saarele tutvumaks saare ajalooga. Saar on kohalik turismikeskus, kus osalejad pidid saarega tutvumiseks läbima korraliku rännaku. Hiljem külastati ka lähedal asuvat Agios Nikolaose populaarset turismilinna, mis on tuntud oma maalilise vaate järgi.

Kolmapäev oli väga tegevusrohke. Külastati Veneetsia kindlust Kule, tehti südalinnas ekskursioon ning mindi Heraklioni Arheoloogia muusemisse. Muuseumis rääkis giid Kreeka mütoloogiast ja tutvustas läbi arhioloogiliste esemete Kreeka ajalugu. Korduvalt pööras giid tähelepanu Kreeka sümbolitele nagu härg ja kahe otsaga kirves. Palju oli juttu jumalatest, rituaalidest ja Kreeka esivanematele omastest igapäevastest tegevustest. 

Tõeline retk kõrbekuumuses toimus neljapäeval, kui lõõmava päikese all roniti Archanese mäejalamile, kus asus iidne matmispaik. Pärast väsitavat retke suundusime ühisele koosviibimisele, kus õpetati ja tutvustati oma rahvale iseloomulikke seltskonnatantse. 

Viimasel päeval suundusime Knossose paleesse. Suurim pronksiajastu palee oli Minose kultuuri keskuseks. Seal elasid kuningas ja kuninganna, kelle eluruume oli tänu rekonstrueeringule võimalik ka näha. 

Projektireis koosnes paljudest ajaloolistest rännakutest ning andis meile Kreekast põhjaliku ülevaate. Pärast viit tegevusterohket päeva on õpilased ja õpetajad kogemuse võrra rikkamad ning agarad jagama oma reisimuljeid kolleegidele ja kaasõpilastele.

Soovime lastele ja noortele keelte õppimise indu ja põnevaid elamusi!

Projektid on rahastatud Euroopa Komisjoni programmi Erasmus+ raames.

Pilte näeb SIIT.

8.-9. klassi õpilased osalesid inspiratsioonipäeval

11/10/2019 - 18:43

8. oktoobril toimus hotellis Strand Pärnumaa noorte inspiratsioonipäev. Ettevõtlusnädala raames toimunud üritus algas ettevõtja Errit Kuldkepi loenguga. Väga põnev oli kuulata, kuidas ta rääkis oma elukogemusest ja eesmärkideni jõudmisest. Pärast seda oli energiapaus ja siis läksid kõik töötubadesse, kuhu olid end eelnevalt registreerinud. Paljud meist osalesid töötoas ,,ÄPPI, ma ei saa aru“. Seal tutvustati põnevaid äppe, millest enamikku me ei tundnudki. Ka töötuba ,,Lavamõnu ehk lavalise enesetunde saavutamine“ näitleja Sander Rebase juhtimisel oli huvitav. Ta rääkis sellest, kuidas end laval vabalt tunda. Üritusel osales üle 500 õpilase. 

Kren Kasper: See päev andis nõu, mida oma eluga peale hakata ja mida on vaja, et olla edukas.

Mariliis: Selliseid üritusi võiks rohkem olla, sest need arendavad noori.

Marilin Aak, Kevin Reimann

Õpetajate päev 2019

10/10/2019 - 17:45

04.10.2019 toimus Sauga koolis õpetajate päev. 8. -9. klasside õpilastel oli võimalus näha, milline on õpetaja amet. Õpetajad ise valmistasid ette laulu ning esinesid aktusel. Aktusel jagati õpetajatele ka kiituskirju, nende tehtud tubli töö eest.

Rohkem pilte SIIN.

Sauga Põhikooli koolivorm

15/05/2019 - 12:27

 

 

Tellimused 27.04-26.06 saate kätte koolist alates 26.08, tellimused 27.08-20.09 saate kätte alates 11.11

Koolivormi proovimine Norrisoni poodides Tallinnas (Kristiine Keskus Endla 45, II korrus, Ülemiste Keskus Suur-Sõjamäe 4, II korrus) ja Tartus (Kvartali Keskuses Riia mnt 2, II korrus).

Teie kooli KOOLIVORMI TOOTED! (Vajuta siia)

Polosärgid ja pusad (Vajuta siia)

Püksid ja seelik (Vajuta siia)

 

Näidiseid näeb SIIT.

Miks tulla Sauga Põhikooli?

01/03/2016 - 11:28
 • Koolis õpib 2019/2020 õppeaastast alates 193 õpilast. Õpilaste arv suureneb iga aastaga. Sellegipoolest on igale lapsele võimalik õpetajal individuaalselt läheneda, sest klassid on väikesed. Kooli prioriteediks on lapse mitmekülgne areng ja kaasatus.
 • Kool on küll Sauga keskusest kaugel, kuid kooli toob ja viib õpilasi kaks koolibussi ja buss nr 40, mis võimaldab lastel mugavalt koolis käia. Bussisõidud on tasuta.
 • Kõikides klassides kasutatakse kaasaegseid IKT vahendeid.
 • Koolis on käsil videote tegemine erinevatest tunnimaterjalidest, et õpilastel oleks haiguse tõttu koju jäämise korral võimalik tundi järelevaadata ja õppida.
 • Kõikidel meie õpetajatel on erialane kõrgharidus ning nad omavad suurt kogemust lastega töötamisel. Samuti täiendatakse end pidevalt koolitustel.
 • Süvendatud õpe toimub inglise keeles ja arvutiõpetuses. Tunnid algavad esimeses klassis.
 • Hindamissüsteem ja õpe on lapsesõbralik ega tekita koolistressi.
 • Koolis on tööl ka logopeed, kes võimaldab lastel saada vajadusel kõneravi.
 • Õppetöösse kaasatakse erivajadustega lapsi ning andekaid õpilasi toetatakse.
 • Lastel (1.- 4. klassini) on võimalik osa võtta pikapäevarühma tööst, kus pikapäevarühma õpetaja juhendamisel tehakse koduseid ülesandeid.
 • Õpilased on saavutanud erinevatel olümpiaadidel ja võistlustel auhinnalisi kohti. Lõpueksamite tulemused on kõrged.
 • Koolis toimub palju erinevaid üritusi, mis koolielu rikastavad.
 • Kõik huviringid on õpilastele tasuta. Koolis on näiteks meediaring, mudilaskoor, pilliõpe (klaver, suupill) jne. Ringitunnid on tasuta.
 • Ekskursioonid on kooli poolt toetatud ja õppereisidel käimine on kooli õppetöös väga tähtsal kohal.
 • Kool on seotud mitmete erinevate projektidega ning õpilased saavad osaleda projektitöös.

Avalduse kooli vastuvõtmiseks saab täita SIIN.

Hea haridus Sauga Põhikoolist!

Sauga Põhikool Facebookis

12/08/2015 - 14:36

TÄHELEPANU!

Sauga Põhikoolil on ka Facebook!

ManusSuurus
PDF icon Koolibussi marsruut Kilksamaa-Sauga suunal256.07 KB
PDF icon Koolibussi marsruut Sauga-Kilksama suunal1.95 MB
PDF icon Koolibussi marsruut Urge-Sauga suunal640.16 KB
PDF icon Koolibussi marsruut Sauga-Urge suunal639.29 KB