Sauga põhikool

Pärnumaa koolinoorte meistrivõistlused kergejõustikus

24/01/2020 - 13:35

Neljapäeval, 23.jaanuaril toimusid Pärnu Spordikooli kergejõustikuhallis Pärnumaa koolinoorte meistrivõistlused kergejõustikus. Võistlemas käisid kolme vanuseklassi sportlased: U16, U18 ja U20 vanuseklass.

Sauga Põhikooli esindasid nendel võistlustel kaheksanda klassi õpilased Pilleriin Türnpu, Henri Pärn, Kevin Reimann, Mark-Sander Ardel ja üheksanda klassi õpilane Carlyn Pukk. Kõige paremini läks võistlustel Pilleriinil ja Carlynil, kes kahepeale võitsid kokku 5 medalit!

Vanemas ehk U18 vanuseklassis kaasa teinud Carlyn võitis esikoha esmalt 60 meetri jooksus. Eeljooksus sai ta kirja aja 8,39, mis viis ta parima ajaga finaali. Finaalis tõi alavõidu tulemus 8,45. Teise alavõidu saavutas ta kaugushüppes tulemusega 5.13. Lisaks tegi Carlyn kaasa veel kuulitõukes, kus ta tulemusega 10.65 saavutas teise koha. 

Nooremas ehk U16 vanuseklassis võistles edukalt Pilleriin, kes kõrgushüppes parandas oma isiklikku rekordit koguni 10 sentimeetriga. Nii saavutas ta tulemusega 1.55 esikoha. Veel tegi Pilleriin kaasa 600 meetri jooksus, kus ta ajaga 2.01,25 saavutas kolmanda koha.

Tubli võistluse tegi Mark-Sander Ardel, kes poiste U18 vanuseklassi 1000 meetri jooksus tuli neljandaks ajaga 3.19,07. Poiste U16 vanuseklassi 1000 meetri jooksus sai Kevin Reimann ajaga 3.24,13 kuuenda koha. U16 vanuseklassi poiste kõrgushüppes sai neljanda koha Henri Pärn, kes ületas kõrguse 1.40.

TV10 Olümpiastarti teine Pärnumaa eelvõistlus

15/01/2020 - 13:09

Teisipäeval, 14.jaanuaril toimus Pärnu Spordikooli kergejõustikuhallis legendaarse võistlussarja TV10 Olümpiastarti teine Pärnumaa eelvõistlus. Pika ajalooga võistlussarjal on käsil 49.hooaeg. 

Teisel etapil olid kavas tehnilised alad – tõkkejooks ja teivashüpe. Sauga Põhikooli õpilastest võistlesid kõige edukamalt Eliise Ellik ja Johanna Türnpu. Mõlemad tüdrukud võistlesid vanemas vanuseklassis. 5.klassis õppiv Eliise püstitas teivashüppes uue isikliku rekordi 2.20 ning saavutas sellega teise koha. Väga vähe jäi puudu ka esikohast, sest ta ületas alavõidu saanud konkurendiga sama kõrguse, lihtsalt Eliise sai sellest kõrgusest jagu kolmandal katsel ja konkurent teisel katsel. Tähelepanuväärseks teeb tulemuse aga see, et sellega täitis Eliise TV10 Olümpiastardi finaaletapi normatiivi ja saab nüüd 25. jaanuaril Tallinnasse selle ala Eesti parimate vastu võistlema minna. 

6.klassi õpilane Johanna Türnpu tegi kaasa 60 meetri tõkkejooksus. Eeljooksudes näitas ta paremuselt kolmandat aega 11,95. Sellega pääses ta finaaljooksu. Finaalis parandas ta oma tulemust ja ajaga 11,76 saavutas tubli kolmanda koha.

 

 

 

Tammiste hooldekodu külastus

12/01/2020 - 15:08

Sauga Põhikool alustas uut aastat Tammiste hooldekodu külastusega. 07. jaanuaril oli Sauga kooli õpilastel suur rõõm esineda Tammiste hooldekodu elanikele. Koostöös muusikaõpetaja Tiina Männikuga valmistati kontserdiks ette mitmeid erinevaid etteasteid. Lapsed mängisid erinevaid pille, lauludega astusid üles solistid, koorid ja ansamblid. Esinemine sattus kokku õigeusu jõulupühadega ja selleks puhuks  aitas vene keele õpetaja Karolina Toomsalu 6. ja 8. klassi õpilastel ette valmistada ka kaks venekeelset laulu. Kuna Sauga Põhikoolil on käsil ka Erasmus+ projekt “Charity Achieves Results With Erasmus+” ehk “Heategevus saavutab Erasmus + toel tulemusi”, siis oleme eesmärgiks võtnud kahe aasta jooksul tegeleda palju heategevusega. Alustasime Tammiste hooldekodu külastusega, kuid plaanis on veel mitmeid huvitavaid ettevõtmisi.

 

Eesti koolilaste metsapostkaart 2019

08/01/2020 - 10:12

Meie kooli tubli 2. klassi õpilane Hanna-Elisabet Jürimaa võttis osa "Eesti koolilaste metsapostkaart 2019" võistlusest. Tema töö "Sügis on käes" jõudis finaali ning saavutas seal ka auhinnalise koha.

PALJU ÕNNE!!

Erasmus+ Türgi 2019

05/01/2020 - 19:12

Projektikohtumine Türgis ( “Charity Achieves Results With Erasmus+…” )

Detsembris toimus esimene projektikohtumine “Charity Achieves Results With Erasmus+…” raames Türki, Istanbuli. Kohtumisel osalesid Carol-Liina Lepik, Hanna-Liisa Hein, Marten Leosk ja Karl-Martin Lindla. Õpilasi saatsid projektijuht Merilin Kauniste, loodusainete õpetaja Rena Ridalaan ja algklasside õpetaja Silja Heinsalu. 09.-13.12.2019 toimunud projektireis koosnes viiest tegevuste rohkest päevast. Esimesel päeval koguneti Altunizade Hafize Ozal Keskkooli. Kooli õpilased olid külalis riikidest ettevalmistanud esitlused ja kaunistanud igale riigile klassi. Esimesel päeval tutvuti kooliga, vaadati ja kuulati valmistatud kontserti ning tutvuti üksteisega läbi mängude.

Teisel päeval külastati pensionil olevate õpetajate vanadekodu, kus elanikud rääkisid õpilastele enda kooliajast ja elust vanadekodus. Õpilased olid väga aktiivsed ja küsisid hulganisti küsimusi ning kõigil oli väga huvitav hommik. Peale seda mindi vaatamisväärsuseid külastama. Külastati Hagia Sophia muuseumi, kus õpilastele räägiti ehitise ajaloost ning hiljem oli kõigil võimalus ka omapead hoonet uurida. Veel külastati Theodosiuse obeliski, Grand Bazaari(Suur turg) ja Galata torni. 

Kolmandal päeval valmistasid lapsed Altunizade Hafize Ozal Keskkoolis Türgi suppi ning serveerisid seda tervele koolile. Muidugi said nad ka ise hiljem enda meistriteost proovida. Õhtul toimus Bosporuse väinal sõitva laeva peal pidulik kogunemine. Laevalt avanes imeline vaade ning kogu projekti meeskond veetis toredalt aega.

Neljapäeval õppisid lapsed viipekeelt. Õpilased jagati gruppidesse, et kõik saaksid selgeks ühe Türgi laulu. Viipekeel ei olnudki nii lihtne, kui tundus, kuid lastel oli väga lõbus ning ka õpetajad proovisid Türgi keeles kaasa laulda. Hiljem, kui lugu oli selge, läks terve Erasmus grupp viipekeele kooli ning esitas loo ka seal õppivatele õpilastele. 

Reedel õpetati lastele Ebru kunsti. Ebru on kunstitehnika, kus pintslite abil kantakse värv vee pinnale. Seejärel kantakse ujuv pilt paberile. Kõik õpilsed ja õpetajad said valmistada pildi ning terve protsess oli väga huvitav. Ka kõik kunstitööd olid väga ilusad.

Projektireis koosnes mitmetest heategevuslikest tegevustest ning andis meile põhjaliku ülevaate Türgi kommetest, tavadest, toidust jne. Pärast viit tegevusterohket päeva on õpilased ja õpetajad kogemuse võrra rikkamad ning agarad jagama oma reisimuljeid kolleegidele ja kaasõpilastele.

Soovime lastele ja noortele keelte õppimise indu ja põnevaid elamusi!

Projektid on rahastatud Euroopa Komisjoni programmi Erasmus+ raames.

Rohkem pilte SIIN.

Rahvusvaheline online-olümpiaad vene keel teise keelena

29/12/2019 - 02:14

9.klassi õpilane Ilana Simane osales rahvusvahelisel online-olümpiaadil vene keel teise keelena, mis toimus 03.-25.detsembril 2019.a, kus osales 7000 inimest 131 riigist. Korraldajad olid Sankt-Peterburi Riigiülikool ja Vene Föderatsiooni haridusministeerium. Olümpiaad koosnes kahest voorust, kus kontrolliti järgnevaid osaoskusi: loetu mõistmine, kirjutamine, grammatika, sõnavara ja lauseõpetus. Finaalis sai Ilana 93% 100st. See on suurepärane tulemus. Õnnitleme!

Karolina Toomsalu

vene keele õpetaja

Jõulureis viis 8. ja 9. klassi Riigikogusse

18/12/2019 - 00:06

8. ja 9. klassi õpilased külastasid 16. detsembril Riigikogu. Alustuseks tuli kõigil läbida dokumendi- ja turvakontroll. Pärast elevust tekitanud protseduure kohtuti giidiga, kes tutvustas lossi ajalugu ja parlamendi tööd. Külaskäigu tegi eriti meeldejäävaks see, et meid tuli tervitama endine ajalooõpetaja ja praegune riigikogulane Alar Laneman. Riigikogu istungit näha ja kuulda seekord ei õnnestunud, küll aga said kõik istuda istungite saali rõdul ning koridoris tervitada peaministritki. 

Pärast ekskursiooni Toompeal said adrenaliinihimulised nautida aktiivset meelelahutust batuudi- ja mängukeskuses Skypark ja teaduslikult lõbutseda teaduskeskuses SkyLab. 

Marika Hoolma

 

Foto: Ühispilt õpetaja Alar Lanemaniga (paremal).

ERASMUS+ PROJEKTID

13/10/2019 - 22:07

Sauga Põhikoolil on suur rõõm teatada, et alustasime sel õppeaastal kahe rahvusvahelise Eramus+ projektiga, mis kestavad kaks aastat. Ühe projekti teemaks on heategevus ning teine keskendub tervisele, ajaloole ja matkamisele. Koordinaatorriigina juhime projekti ’’Charity Achieves Results With Erasmus+” ehk ,,”Heategevus saavutab Erasmus pluss toel tulemusi’’

Teine projekt, kus teeme kaasa partnerriigina on “Another Hike…Another History…’’ ehk ,,Veel üks retk…veel üks ajalugu...’’

Kahe aasta vältel saavad kooliõpilased osaleda aktiivselt projektitöös. Õpilased saavad lahedada erinevaid ülesandeid ja tutvuda partnerriikide õpilastega nii moodsate IKT lahenduste abil, kui õppereiside näol. Koos õpetajatega saavad partnerriikidesse reisida heade õpitulemustega ja projektitöös usinalt kaasa tegevad noored II ja III kooliastme õpilased. Juba 2020 aasta kevadel külastavad Sauga Põhikooli õpilased ja õpetajad partnerriikidest. Projektijuhiks on kooli huvijuht Merilin Kauniste.

Charity Achieves Results With Erasmus+

Eesti
Itaalia
Kreeka
Portugal
Türgi
Bulgaaria

Another Hike…Another History…
Kreeka
Prantsusmaa
Eesti
Portugal
Hispaania

Meie koolis saavad kahe aasta jooksul erinevatest ettevõtmistest osa kindlasti väga paljud õpilased. Partnerriike saab kahe aasta jooksul külastada vähemalt 32 õpilast. Loodame, et projektide vältel suureneb õpilaste teadvus tervislikust eluviisist, ajaloost ja tõuseb huvi heategevuse vastu.

 

Projektikohtumine Kreekas ( “ Another Hike…Another History…” )

Oktoobris toimus esimene projektikohtumine “Another Hike…Another History…” raames Kreeka saarele, Heraklioni. Kohtumisel osalesid Pilleriin Türnpu, Carlyn Pukk ja Hannabell Žukov. Õpilasi saatsid projektijuht Merilin Kauniste ja inglise keele õpetaja Magdalena Donerstak. 

07.10-11.10.2019 toimunud projektireis koosnes viiest tegevuste rohkest päevast. Esimesel päeval koguneti Heraklioni Seitsmendasse Gümnaasiumisse. Alustuseks mängiti tutvumismänge. Seejärel suunduti Loodusajaloo muuseumisse, kus tutvuti kreeka liigirikkusega. Ajutise väljapaneku raames sai näha eksponaate eelajaloolistest loomadest. Kuna Kreeka asub maavärinate piirkonnas, siis osa võeti ka maavärina simulatsioonist. 

Teisipäeval sõideti paadiga Spinalonga saarele tutvumaks saare ajalooga. Saar on kohalik turismikeskus, kus osalejad pidid saarega tutvumiseks läbima korraliku rännaku. Hiljem külastati ka lähedal asuvat Agios Nikolaose populaarset turismilinna, mis on tuntud oma maalilise vaate järgi.

Kolmapäev oli väga tegevusrohke. Külastati Veneetsia kindlust Kule, tehti südalinnas ekskursioon ning mindi Heraklioni Arheoloogia muusemisse. Muuseumis rääkis giid Kreeka mütoloogiast ja tutvustas läbi arhioloogiliste esemete Kreeka ajalugu. Korduvalt pööras giid tähelepanu Kreeka sümbolitele nagu härg ja kahe otsaga kirves. Palju oli juttu jumalatest, rituaalidest ja Kreeka esivanematele omastest igapäevastest tegevustest. 

Tõeline retk kõrbekuumuses toimus neljapäeval, kui lõõmava päikese all roniti Archanese mäejalamile, kus asus iidne matmispaik. Pärast väsitavat retke suundusime ühisele koosviibimisele, kus õpetati ja tutvustati oma rahvale iseloomulikke seltskonnatantse. 

Viimasel päeval suundusime Knossose paleesse. Suurim pronksiajastu palee oli Minose kultuuri keskuseks. Seal elasid kuningas ja kuninganna, kelle eluruume oli tänu rekonstrueeringule võimalik ka näha. 

Projektireis koosnes paljudest ajaloolistest rännakutest ning andis meile Kreekast põhjaliku ülevaate. Pärast viit tegevusterohket päeva on õpilased ja õpetajad kogemuse võrra rikkamad ning agarad jagama oma reisimuljeid kolleegidele ja kaasõpilastele.

Soovime lastele ja noortele keelte õppimise indu ja põnevaid elamusi!

Projektid on rahastatud Euroopa Komisjoni programmi Erasmus+ raames.

Pilte näeb SIIT.

Sauga Põhikooli koolivorm

15/05/2019 - 12:27

 

 

Tellimused 27.04-26.06 saate kätte koolist alates 26.08, tellimused 27.08-20.09 saate kätte alates 11.11

Koolivormi proovimine Norrisoni poodides Tallinnas (Kristiine Keskus Endla 45, II korrus, Ülemiste Keskus Suur-Sõjamäe 4, II korrus) ja Tartus (Kvartali Keskuses Riia mnt 2, II korrus).

Teie kooli KOOLIVORMI TOOTED! (Vajuta siia)

Polosärgid ja pusad (Vajuta siia)

Püksid ja seelik (Vajuta siia)

 

Näidiseid näeb SIIT.

Miks tulla Sauga Põhikooli?

01/03/2016 - 11:28
 • Koolis õpib 2019/2020 õppeaastast alates 193 õpilast. Õpilaste arv suureneb iga aastaga. Sellegipoolest on igale lapsele võimalik õpetajal individuaalselt läheneda, sest klassid on väikesed. Kooli prioriteediks on lapse mitmekülgne areng ja kaasatus.
 • Kool on küll Sauga keskusest kaugel, kuid kooli toob ja viib õpilasi kaks koolibussi ja buss nr 40, mis võimaldab lastel mugavalt koolis käia. Bussisõidud on tasuta.
 • Kõikides klassides kasutatakse kaasaegseid IKT vahendeid.
 • Koolis on käsil videote tegemine erinevatest tunnimaterjalidest, et õpilastel oleks haiguse tõttu koju jäämise korral võimalik tundi järelevaadata ja õppida.
 • Kõikidel meie õpetajatel on erialane kõrgharidus ning nad omavad suurt kogemust lastega töötamisel. Samuti täiendatakse end pidevalt koolitustel.
 • Süvendatud õpe toimub inglise keeles ja arvutiõpetuses. Tunnid algavad esimeses klassis.
 • Hindamissüsteem ja õpe on lapsesõbralik ega tekita koolistressi.
 • Koolis on tööl ka logopeed, kes võimaldab lastel saada vajadusel kõneravi.
 • Õppetöösse kaasatakse erivajadustega lapsi ning andekaid õpilasi toetatakse.
 • Lastel (1.- 4. klassini) on võimalik osa võtta pikapäevarühma tööst, kus pikapäevarühma õpetaja juhendamisel tehakse koduseid ülesandeid.
 • Õpilased on saavutanud erinevatel olümpiaadidel ja võistlustel auhinnalisi kohti. Lõpueksamite tulemused on kõrged.
 • Koolis toimub palju erinevaid üritusi, mis koolielu rikastavad.
 • Kõik huviringid on õpilastele tasuta. Koolis on näiteks meediaring, mudilaskoor, pilliõpe (klaver, suupill) jne. Ringitunnid on tasuta.
 • Ekskursioonid on kooli poolt toetatud ja õppereisidel käimine on kooli õppetöös väga tähtsal kohal.
 • Kool on seotud mitmete erinevate projektidega ning õpilased saavad osaleda projektitöös.

Avalduse kooli vastuvõtmiseks saab täita SIIN.

Hea haridus Sauga Põhikoolist!

Sauga Põhikool Facebookis

12/08/2015 - 14:36

TÄHELEPANU!

Sauga Põhikoolil on ka Facebook!

ManusSuurus
PDF icon Koolibussi marsruut Kilksamaa-Sauga suunal256.07 KB
PDF icon Koolibussi marsruut Sauga-Kilksama suunal1.95 MB
PDF icon Koolibussi marsruut Urge-Sauga suunal640.16 KB
PDF icon Koolibussi marsruut Sauga-Urge suunal639.29 KB