2009/2010 õppeaasta

Koolis toimuvad lugemisnädalad

11.01.-25.01.2010

Kallid õpilased!

Lugemisnädalate jooksul on igati oodatud ka muud Teie loomehakatised (joonistused, maalid, meisterdused, kudumid, koomiksid, luuletused, romaanid, novellid, poeemid, oodid....)

Hääd pealehakkamist!!! Parimatele auhinnad!

1. NÄDAL (11.01-15.01):

·        Vingeima lugemispäeviku valimine (Lugemispäevikuid saab esitada kuni 22.01)

·        Stendil olevale küsimusele vastamine (Vastused kirjalikult kastikesse, lehele kirjuta ka nimi ja klass; vastuseid saab esitada kuni 22.01)

2. NÄDAL (18.01-22.01):

·        Neljapäeval 1. tunni ajal saalis 5.-9. klassi kirjandusviktoriin (igast klassist 3 esindajat)

3. NÄDAL (25.01):

·        Kolmapäeval 1.-4. klasside võistulugemine

·        Reedel 1. tunni ajal lugemisnädalate pidulik lõpetamine, parimate autasustamine!

Sõbranädala üritused

Esmaspäev, 8. veebruar - Kuulsuste ja muinasjutupäev

• Kehasta ennast muinasjututegelaseks või kuulsaks kuulsuseks. Oleks tore, kui sa riietuksid samamoodi ning püüaksid välja näha nagu tema.
  • Esimese tunni ajal kaunistab iga klass oma klassiukse sõbratemaatikaga.
  • Iga õpilane saab kaela numbriga südame. Otsi üles sama numbriga õpilane, temast saab sinu sõber terveks nädalaks.

Teisipäev, 9. veebruar - Kalli päev ehk triibud ja täpid

• Pane selga triibulised või täpilised riided ja tule kooli. Siin sa võid kallistada palju tahad.
  • Võta kaasa oma lemmikmänguasi (suuremad oma lapsepõlvest) ja too temagi kooli kaasa. Me korraldame nendest oma kooli aulas näituse.
  • Suure sõbrakaardi valmistamine. Iga klass valmistab ühe suure kaardi oma klassijuhatajale. Valmistatud kaartidest korraldatakse näitus.

Kolmapäev, 10. veebruar - Rocki ja pungipäev

• Pane selga kõik, mis on sinu jaoks punk ja rock.
  • Korraldame rokkiva ja eriskummalise koolikoti valimise. Eks sa ise tead, mis on sinu jaoks eriskummaline koolikott. Pane pea tööle.
  • Esimese vahetunni ajal on võimalus kirjutada tervitusi ja anda need huvijuhi kätte. Järgmiste vahetundide ajal võid sa neid kuulata kooli kõlaritest.

Neljapäev, 11. veebruar - Lipsupäev

• Nii poisid kui tüdrukud on terve päev koolis, lips ees (mida suurem lips, seda rohkem sõpru). Otsi lips kodust või meisterda see ise.
  • Korraldame sõbrapäeva viktoriini. Loe ja uuri sõbrapäeva kohta.
  • Saad ise kirjutada luuletuse sõbrast või sõbrale. Valminud luuletustest korraldatakse näitus.
  • 1-3 klassi õpilane. Sulle korraldatakse vahetundide ajal kooli saalis SÕBRA DISKO.

Reede, 12. veebruar - Südamepäev

• Pane selga punased riided ja tule kooli.
  • Valime kooli Valentina ja Valentini (igast klassist üks poiss ja üks tüdruk).
  • Punasesse riietunud õpilased teevad kooli saalis suure südame pildi.

Emakeelenädal

Esmaspäev, 8. märts

• Stiilipäev - võimalus kehastuda raamatukangelaseks!
  • Sauga kooli raadiodiktori valimine (vahetundide ajal). Kes soovib osaleda, teatab huvijuhile selle nädala jooksul (aega veel 5. märtsini).

Kolmapäev, 10. märts

• Luulekonkurss - palun osalemisest teatada õpetaja Marile 5. märtsiks.

Neljapäev, 11. märts

• Emakeeleolümpiaad

Reede, 12. märts

• Emakeelenädala lõpetamine saalis

Eelkool

Lugupeetud lapsevanem!

Järjekordselt alustas Sauga Põhikoolis tööd eelkool. Eelnevatel aastatel on kooliks ettevalmistava rühma töö andnud positiivseid tulemusi. Tagasisidet on saadud pedagoogidelt ja lastevanematelt. Meie eesmärgiks on laste ettevalmistamine sujuvaks üleminekuks ühelt haridusastmelt teisele, ka koolistressi  vähendamine algklassides.
Koolivalmidus on peale teadmiste pagasi ka eneseteenindamine ja suhtlemine kaasõpilastega, õpetajatega ning teiste täiskasvanutega. Lapsevanemad ei oska aimatagi, missugused probleemid võivad koolis tekkida. Eelkool on võimalus nende ennetamiseks. Osavõtt ettevalmistusrühma tööst  ei kohusta õppimaasumist Sauga Põhikoolis.
Kooliks ettevalmistusrühma registreerida telefonil: 443 0032 ja 555 35765. Kursus toimub igal laupäeval 10.00 -12.00 ning on tasuta.

Playback

Laupäeval, 10. aprillil, toimus Pärnu kuursaalis Pärnumaa koolide staarijäljendajate konkurss „Playback". Vanusegrupis 1.-3. klass, saavutasid Sauga Põhikooli õpilased 3. koha.

Suur tänu kõigile osalejatele.

Meie sõprade (ja konkurentide) esinemisi vaata siit ja siit.

Teeme ära! Talgud

Sauga Põhikool kutsub Jõekääru Talgutele.

Talgud toimuvad üle-eestilise projelti Teeme Ära raames 1. mail kell 10-14.
Võta kaasa reha, luud, kummikud, kindad ja hea tuju.

Ametlikuks talgulauluks on valitud Kaera-Jaani lugu, millele igaüks võis oma sõnad teha. Sauga kooli talgulaulu sõnade autoriks on kooli huvijuht Marko Sassjan.

Talgutele saate registreeruda siin.

Rohkem infot.

Teeme ära talgupäev

1. mail toimus Sauga koolis talgupäev.

Talgud algasid talgulaulu laulmise ja kaerajaani tantsimisega. Erinevaid talgutöid jätkus nii suurtele kui väikestelegi.

Tööde vahel oli võimalik ennast soojendada kohvi ja teed juues ning kõrvale saiakesi süües.

Pärast väikest puhkepausi võis töö jätkuda. Tööde lõppedes said kõik osalejad talgusuppi süüa ning kuigi mõned osalejad jõudsid vahepeal ära minna, sai allesjäänutest ühispiltki tehtud.

Suur tänu kõigile talgulistele ja teistele toetajatele.